E5071C ENA Vector Network Analyzers
The E5071C is ideal for high-volume passive component test. Superior measurement performance contributes to the highest throughput, increasing your production capability especially when paired with the E5092A multiport test set. Significantly reduce your test times with a flexible multiport setup.
| Mode | E5071C |
| Number of bulit-in ports | 2 , 4 |
| Maximum Frequency | 20GHz |
| Dynamic range | 123dB |
| Track noise | 03dB rms(70kHz IFBW) |
| Optimal 201-point scan time | N/A |
| Maximum output power | 10dBm |
| Output power | 10dBm |
| Number of Internal Sources | 1 , 2 |
| VNA Series | ENA |